مهارت‌های فردی و گروهی حوزه اینترنت اشیا ارتقا یافت؛ توسعه فناوری‌های کلیدی

با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری اختتامیه سومین دوره بوت‌کمپ اینترنت اشیا 1400 برگزار شد تا مهارت‌های فردی و تشکیل تیم‌های استارتاپی سرعت گیرد.

سومین دوره از بوت کمپ‌های اینترنت اشیا در سال 1400 به صورت حضوری و مجازی از  19 مرداد الی 8 مهر ماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

این بوت کمپ با هدف افزایش مهارت فردی و تشکیل تیم‌های استارتاپی، اقدام به تیم بندی افراد شرکت کننده کرد تا علاوه بر آموزش‌های انفرادی، افراد در قالب کارگروهی نسبت به تولید محصول نمونه اولیه اقدام کنند و در پایان مورد ارزیابی قرار گیرند.

آموزش و تربیت نیروهای ماهر و متخصص برای ورود به بازار و همچنین شبکه‌سازی در زیست‌بوم هوشمندسازی کشور هدف دیگر این رویداد بود. از سال 98 تاکنون 3 بوت کمپ در حوزه اینترنت اشیا برگزار شده که این دوره ها نتایجی چون تزریق نیروی متخصص به بازار کار، تشکیل چندین تیم استارتاپی و تولید محصولات فناورانه در این حوزه داشته است.

در دوره سوم این رویداد، شرکت کنندگانی از 20 استان کشور حضور داشتند. اینترنت اشیا از جمله فناوری‌های شاخص است که به عنوان زیرساخت توسعه و تحول جامعه در حوزه‌های شهری، سلامت، محیط‌زیست و حمل و نقل و صنایع تولیدی به شمار می‌رود. اینترنت اشیا را می‌توان نقطه تلاقی هنر، صنعت و مدیریت دانست.

نکات قابل توجه در بوت کمپ اینترنت اشیا امسال وجود دیدگاه جامع، کاربرد محور، حرکت مستمر و پیوسته و دیدگاه ملی و توجه به تمامی نقاط کشور ازجمله استان های محروم و کمتر توسعه یافته مانند سیستان و بلوچستان و هرمزگان بود.

کلمات کلیدی
//isti.ir/ZGhr