تسهیل مسیر اتصال مهارت‌ها به اشتغال؛ فعالان حوزه برنامه‌نویسی توانمند می‌شوند

دومین دوره طرح جامع از مهارت تا اشتغال با هدف توانمندسازی فعالان حوزه مهارت‌های نرم، برنامه‌نویسی پایتون، دیجیتال مارکتینگ و علوم اجتماعی برگزار می شود.

با همکاری ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط مجموعه پویش پیشتازی دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» با محوریت توانمندسازی، مهارت‌افزایی و موفقیت شغلی به صورت بوت کمپ در چهار بخش مهارت‌های نرم، برنامه‌نویسی پایتون، دیجیتال مارکتینگ و علوم اجتماعی برگزار خواهد شد.

در حال حاضر یکی از دغدغه‌های جوانان در حین و پس از فارغ‌التحصیلی، مهارت‌آموزی در رشته تحصیلی، اشتغال و دستیابی به رشد و بالندگی علمی است. فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مسیر کسب تجربه و عینی‌سازی آموخته‌های خود، ایده‌ها و اهداف ارزشمندی را پرورش داده‌اند که رسیدن به این اهداف ملزم وجود بسترهای عملی و فراگیری دانش از صاحبان تجربه است.

طرح جامع "از مهارت تا اشتغال" نیز با همین هدف طراحی شده تا بستر رشد، توسعه و رسیدن به اهداف را برای جوانان فراهم کند. علاقه‌مندان و مشارکت کنندگان در در این طرح ابتدا بر روی مهم‌ترین مساله روز دنیا که توانمندسازی در مهارت‌های نرم است، ورود می کنند و سپس با برگزاری 48 ساعت کارگاه توانمندسازی تعاملی و مساله محور  به کار خود ادامه می دهند. ارائه فرصت‌های داوطلبانه، بستر کسب تجربه و به کارگیری مهارت‌های ارائه شده در محیط واقعی کار برای جوانان نیز در این دوره دیده شده است.

در ادامه بر اساس نیاز سازمان‌ها و مخاطبین، مسیر توانمندسازی تخصصی (مهارت سخت) در سه بخش دیجیتال مارکتینگ، برنامه نویسی پایتون و علوم اجتماعی به همراه تضمین استخدام برترین دانش‌پذیران و همچنین تسهیل ورود ایده‌پردازان به شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد نیز فراهم شده است.

این دوره آموزشی شروع دوره: 7 مهرماه ١٤٠٠ آغاز می‌شود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به  https://pouyeshpishtazi.ir/مراجعه کنند.

کلمات کلیدی
//isti.ir/Zqbr