پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > پيام تبريك دكتر محمدي به مناسبت فرارسيدن سال نو


  چاپ        ارسال به دوست

پيام تبريك دكتر محمدي به مناسبت فرارسيدن سال نو

به گزارش روابط عمومي ستاد توسعه فناوري هاي حوزه اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، مهدي محمدي دبير ستاد توسعه فناوري‌هاي حوزه اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، طي پيامي با تبريك فرارسيدن سال 1398،‌ ابراز اميدواري كرد تا سال جديد با حمايت‌هاي اين ستاد و اقدامات تسهيل‌گرانه در پيشبرد امور شركت‌هاي خلاق و فناور، نوروز و سالي نو توام با نوآوري باشد.


متن پيام دبير ستاد توسعه فناوري‌هاي حوزه اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري به شرح زير است؛


يا مقلب القلوب والابصار
يا مدبر الليل و النهار
يا محول الحول و الاحوال
حول حالنا الي احسن الحال


فرارسيدن نوروز و سال نو، سرآغاز شكوفايي و تولد و تجديد حيات طبيعت و تبلور و تجلي ذات لايزال الهي در تحول حال و احوال است كه كه نويدبخش گذار از گذشت سال و زمزمه شروع سالي نو مملو از پويايي، نوآوري و شوق در حركت به سوي رشد و تعالي تا دستيابي به افق‌هاي روشن در دور دست‌هاي اميد با اتكا به تدبير و برنامه‌ريزي است.


سال 1397 با تمام فراز و نشيب‌هاي كه در عرصه‌هاي مختلف براي ملت بزرگوار ايران اسلامي رقم زد، به روزهاي پاياني خود مي‌رسد و فصل نو و سال جديد، زمزمه‌هايي از حركت‌هاي نوين در حوزه‌هاي مختلف به ويژه در عرصه اقتصاد ديجيتال، هوشمندسازي و فضاي مجازي را نويد مي‌دهد. سال 1397 را در حالي پشت‌سرگذاشتيم كه با اعمال تحريم‌هاي ناعادلانه،‌ نگاه‌هاي بخش عمده‌اي از مسئولان و سياستگذاران كشور به سمت و سوي شركت‌هاي دانش‌بنيان، خلاق و فناور و همچنين اقتصاد ديجيتال سوق يافت تا به لطف «عدو شود سبب خير»، اين اميد در دل‌هامان پديدار شود كه با يكديگر دست در دست هم و با تعامل و هم‌افزايي بخش دولتي و خصوصي،‌قادر خواهيم بود تا گامي بلند در سال 1398 در عرصه اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي برداريم. قدم‌هايي كه برآيند آن به توسعه و پيشرفت سرزمين كهن و باستاني ايران خواهد انجاميد.


امروز اقتصاد ديجيتال سرنوشتي محتوم براي كشور به منظور بقا در عرصه رقابت جهاني است. بي‌ترديد پيمودن مسير پيشرفت در عرصه اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي و فضاي مجازي، ‌نيازمند بهره‌مندي از ظرفيت نهادهاي متولي و دستگاه‌هاي اجرايي در بخش‌هاي مختلف است تا با استفاده از توان نيروهاي متخصص و مجرب با بومي‌سازي نيازمندي‌ها فناورانه و با بسترسازي در جهت توليدات محتواي ديجيتال،‌ زمينه صادرات اين محصولات نيز به وجود آيد تا انتظار آنچه سهم ايران از بازار فناوري‌هاي ديجيتال است محقق گردد و روياي ايران يك تريليون دلاري به واقعيتي ملموس و عيني تبديل گردد.


ستاد توسعه فناوري‌هاي حوزه اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، در نيمه اسفند سال 1397 همزمان با برگزاري نخستين «رويداد نوروز نوآوري» و با بنا نهادن سنگ‌بناي تعامل تفكرات در راستاي پيشرفت‌هاي نوآورانه و فناورانه به استقبال نوروز رفت و اميد دارد تا اين گام نخست به توسعه و تعالي در سال‌ و سال‌هاي آتي منتهي شود و با بهره‌مندي از توان بخش‌هاي مختلف به توفيقاتي دوصد چندان دست پيدا كند. ستاد توسعه فناوري‌هاي حوزه اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در راستاي ماموريت‌هاي باز تعريف شده خود در سال 1397 تلاش دارد تا  با شکل‌دهی به زیست‌بوم نوآوری شرکت‌های نوپا و توجه به حوزه‌های نیازمحور و بهره‌گیری از توانمندی‌های فناورانه و آینده‌محور، برنامه‌هايي مدون در متنوع‌سازی اکوسیستم نوآورانه اتخاذ كند و با حمایت از شکل‌گیری استارت‌آپ‌ها و کمک به رشد و تعالي آنها با پرورش نیروي انسانی مستعد، با صرف فعل خواستن به توانايي پيشبرد اهداف ايران ديجتال، دست پيدا كند.  صد البته پيمودن اين مسير بدون تعامل با فعالان و دست‌اندركاران اين حوزه ممكن نخواهد بود. از همين‌رو ستاد توسعه فناوري‌هاي حوزه اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري دست ياري خويش را به سوي فعالان عرصه اقتصاد ديجيتال بلند كرده و به چشم‌انداز فردايي روشن در سايه تعامل و همدلي اميد دارد.


اينجانب ضمن تبريك فرارسيدن سال 1398، بهار طبيعت را خدمت تمامي هموطنان به ويژه فعالان حوزه اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي و فضاي مجازي تبريك عرض مي‌نمايم و توفيق تلاشي مضاعف در راستاي رفع مشكلات و مسائل اين حوزه به منظور نيل به فردايي بهتر و داشتن سالي مملو از عزت و سربلندي توام با صلح جهاني را از درگاه ايزدمنان خواستارم./

پايان پيام


١٤:٠١ - 1397/12/27    /    شماره : ٤٣٠٧٦    /    تعداد نمایش : ١١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir