پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > فراخوان حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه میکروالکترونیک


  چاپ        ارسال به دوست

فراخوان حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه میکروالکترونیک

فراخوان حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه میکروالکترونیک

بسمه تعالی

فراخوان حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه میکروالکترونیک

ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و میکروالکترونیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد به منظور کمک به رونق کسب و کار در حوزه میکروالکترونیک نسبت به گزینش و حمایت از طرح‌های تجاری و فناورانه در این حوزه از طریق فراخوان اقدام نماید. بر همین اساس از کلیه صنعت گران، شرکت‌ها، مؤسسات و فعّالان این حوزه دعوت‌ می‌شود جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه ستاد به نشانیictc.isti.ir مراجعه نمایند.

علاقمندان لازم است پس از بررسی و اطمینان از همخوانی توانایی‌ها و تطبیق فعالیت‌های خویش با اولویت‌های ستاد، طرح خود را به ستاد ارسال نمایند. طرح‌های پیشنهادی، مبتنی بر اطلاعات کاربرگ، در کارگروهی تخصصی، ارزیابی اولیه گردیده و پس از احراز شرایط لازم، از مجریان محترم جهت ارائه و دفاع حضوری و شفاهی از طرح‌های خویش و ارائه اطلاعات تکمیلی دعوت به عمل‌ می‌آید. طرح‌ها پس از تصویب نهایی، به منظور ارتقای مهارت‌های فنی و مدیریتی پیشنهاددهنده مورد حمایت‌های مالی و اعتباری قرار خواهند گرفت.

زمینه‌های دارای اولویت به شرح ذیل‌ می‌باشند:

الف) توسعه، ساخت و فروش «محصولات»، «مالکیت فکری (IP)» و «خدمات» میکروالکترونیک و الکترونیک پیشرفته شامل (و نه محدود به):

     سنسور،
     ادوات MEMS،
     ابزارهای طرّاحی،
     مدارات مجتمع (IC)،
     ادوات گسسته نیمه هادی،
     تجهیزات و بوردهای پیشرفته الکترونیک،
     تجهیزات ساخت، تست و اندازه گیری قطعات الکترونیک.

این محصولات در کلیه کاربردها از قبیل: فناوری اطّلاعات و ارتباطات، خودرو، الکترونیک مصرفی، الکترونیک قدرت، کنترل و ابزار دقیق، صنایع نفت و گاز، تجهیزات پزشکی، امنیت ملّی، بانکداری، آموزش و پژوهش و موارد مشابه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

طرح‌های موضوع این اولویت لازم است علاوه بر جنبه‌های فناورانه، بصورت هم زمان و هم وزن به جنبه‌های تجاری سازی و نحوه فروش محصول پرداخته باشند. حمایت از این طرح‌ها عمدتاً در غالب وام‌های با نرخ تسهیلات ترجیحی بصورت هم زمان به مجریان (طرف عرضه) و خریداران محصول (طرف تقاضا) صورت خواهد پذیرفت. با این حال، هزینه‌های ویژه اجرای اینگونه طرح‌ها، از قبیل هزینه ساخت (Fabrication) در مدارات مجتمع و یا ادوات نیمه هادی، به شکل بلاعوض حمایت‌ می‌شوند. علاوه بر آن، بر اساس پیچیدگی طرح و توسعه تکنولوژی قابل انجام در آن، حمایت بلاعوض نیز بصورت تشویقی به آن تخصیص خواهد یافت.

ب) صادرات تکنولوژی و خدمات مهندسی: با عنایت به اهمیّت ویژه‌ای که صادرات تکنولوژی و خدمات مهندسی در زمینه‌های الکترونیک و میکروالکترونیک دارد، ستاد آماده حمایت از نهادها و شرکت‌های فعال در این زمینه است. با توجه به پیچیدگی و ویژگی‌های خاص این زمینه، ستاد آماده دریافت کلیه پیشنهادهای جلب حمایت‌ می‌باشد.

ج) امکان سنجی و اجرای طرح‌های کلان: ستاد نگاه ویژه‌ای به طرح‌های کلان الکترونیک و میکروالکترونیک دارد. در این میان‌ می‌توان به عنوان نمونه به کارخانه تولید انبوه LED جهت مصارف روشنایی، ساخت سلول‌های خورشیدی جهت تولید انرژی الکتریکی و راه اندازی Fab در مقیاس کوچک و متوسط با توجیه فنّی و اقتصادی اشاره نمود. ستاد آمادگی دارد جهت امکان سنجی فنی، توسعه طرح تجاری، مقدّمات تشکیل احتمالی شراکت خارجی (Joint Venture) و موارد مشابه، با علاقمندان مذاکره نموده و در صورت تصویب مورد حمایت لازم قرار دهد.


د) ضمن تأکید مجدد بر اولویت طرح‌های با توجیه اقتصادی و قابلیت تجاری سازی (همچنانکه در بند الف اشاره گردید)، ستاد آماده دریافت طرح‌های نوآورانه در مرز دانش (Technology Edge) نیز‌ می‌باشد که دارای برآوردی مناسب و منطقی از دسترسی به بازار هستند. طرح‌های قابل پذیرش ذیل این بند، هم از نظر تعداد و هم از نظر حجم حمایت، محدود خواهند بود.

 


برای دریافت کاربرگ ارائه طرح، به صفحه فرم‌ها مراجعه فرمایید.


١٢:٤٠ - 1393/09/10    /    شماره : ٣٢٩٧    /    تعداد نمایش : ٨٣٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir