پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > ستاد توسعه ICT و فضای مجازی از «سامانه جامع اولویت‌های پژوهشی» حمایت میکند


  چاپ        ارسال به دوست

در جهت حمایت از شرکتها:

ستاد توسعه ICT و فضای مجازی از «سامانه جامع اولویت‌های پژوهشی» حمایت میکند

ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، از «سامانه‌ی جامع اولویت های پژوهشی کشور» حمایت به عمل می آورد.


به گزارش سیتنا، شرکت های دانش بنیان حوزه ICT می توانند نیازمندیهای فناورانه خود جهت توسعه محصولات دانش بنیان را در قالب اولویت پژوهشی یا طرح پژوهشی در این سامانه به صورت رایگان اطلاع رسانی نمایند. این شرکتها می توانند به کمک ظرفیت ایجاد شده توسط این سامانه، از ظرفیت جامعه ی دانشگاهی در راستای توسعه ی محصولات دانش بنیان خود بهره مند شوند.

سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور به منظور جهت دهی پژوهش های دانشگاهی در راستای نیازهای دستگاه های اجرایی کشور و شرکت های دانش بنیان، به آدرسwww.olaviatha.ir راه اندازی شده است.

در این سامانه امکان مشاهده آزاد و رایگان کلیه اولویت های پژوهشی دستگاههای اجرائی کشور (حدود 35000 عنوان اولویت پژوهشی از 600 دستگاه) و برخی از شرکتهای دانش بنیان کشور در همه رشته های دانشگاهی از یک پنجره واحد و با قابلیت انواع مختلفی از جستجوها از سال 1392-1396 فراهم گردیده است.

پژوهشگران و محققین می توانند با تعریف پایان نامه های خود در راستای اولویت های پژوهشی دستگاههای کشور و یا شرکتهای دانش بنیان، از مزیت های مختلف آن همچون حمایت مالی، کسر خدمت سربازی و قرار گرفتن در لیست اولویتهای استخدامی شرکتهای دانش بنیان کشور استفاده نمایند. فارغ التحصیلان نیز می توانند طرح‎های پژوهشی دستگاههای کشور و شرکتهای دانش بنیان را جستجو نموده و برای انجام آن اقدام نمایند.

در این سامانه قابلیتی تحت عنوان ماژول «به من اطلاع بده» پیش بینی شده است که محققین می توانند به کمک آن، با تعریف برخی از کلید واژه ها، در صورت تعریف اولویت پژوهشی و یا طرح پژوهشی جدید توسط یک دستگاه دولتی‌ها و یا یک شرکت دانش بنیان ، در زمینه مورد علاقه شان، از آن مطلع گردند.

همچنین با استفاده از این سامانه، شرکت های دانش بنیان می توانند از طرح های پژوهشی دستگاه های دولتی آگاه شده و برای اخذ پروژه های تحقیقاتی از دستگاه های دولتی اقدام نمایند

ستاد فناوری اطلاعات، ارتبطات و فضای مجازی بر همین مبنا در نظ دارد تا از این سامانه حمایتهای لازم را به عمل آورده تا دستاوردهای آن به رایگان در اختیار شرکتهای این حوزه قرار گیرد.


١٦:٥٩ - 1396/08/07    /    شماره : ٢٨٤٠٨    /    تعداد نمایش : ١٠٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir