پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > تسهیل فضای کسب و کار برای استارت آپ ها


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی:

تسهیل فضای کسب و کار برای استارت آپ ها

به گزارش اقتصاد ایران، مهدی فقیهی با بیان اینکه ایران به سهم خود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا دست نیافته است، اظهار کرد: براساس آن چیزی که پیش بینی شده است و نهادهای بین المللی بر آن صحه می گذارند، بخش اطلاعات و ارتباطات با توجه به سهم یک درصدی از جمعیت دنیا به جایگاه مطلوبی در این حوزه دست نیافته است.

وی افزود: غالب اعتبارات در دسترس در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، در حال حاضر در حوزه ارتباطات است. به این معنی که سهم عمده بخش ICT کشور که چیزی در حدود ۹۰ درصد است، در حوزه CT(زیرساخت ارتباطی و شبکه) توزیع می شود.

فقیهی نسبت سرمایه گذاری ها در بخش CT  (فناوری ارتباطات) و IT را در دنیا تقریباً برابر خواند و گفت: پیش بینی شده است در چند سال آینده این سهم تغییر کند، به این منظور که ۹۰ درصد نرم افزار و خدمات و محتوا تخصیص داده شود و تنها حدود ۱۰درصد به زیرساخت و شبکه اختصاص یابد.

دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی با تأکید بر اهمیت شناخت بازار ICT دنیا و وضعیت تقسیم بندی این بازار براساس نرم افزار محتوا و زیرساخت شبکه ادامه داد: برخی کشورهای توسعه یافته که اساس اقتصاد خود را بر مبنا و بستر فناوری اطلاعات و کاربردهای آن قرار داده اند، رشد خود را در توسعه اکوسیستم های استارت آپی و حمایت از شکل گیری یونی کورن ها Unicorn Startup)؛ غول های فناوری که رشد سریعی دارند و به ارزش بیش از یک میلیارد دلار می رسند )پیداکرده اند و توانسته اند با تشکیل چند یونیکورن بزرگ از شرکت های نوپا و کوچک فناوری اطلاعات حمایت کنند.

وی ابراز کرد: ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی، با تغییر رویکرد اتفاق افتاده در اکوسیستم فناوری اطلاعات در دنیا، برنامه هایش را مبتنی بر این تغییر پارادایم و در قالب هفت برنامه اصلی دنبال می کند.


١٩:٠٧ - 1396/07/13    /    شماره : ٢٧٧٧٠    /    تعداد نمایش : ٨١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir