پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منو برگه ای 
اخبار > هوش مصنوعی ابزاری برای تشخیص بیماری قلبی و عروقی


  چاپ        ارسال به دوست

مطابق تحقیقات:

هوش مصنوعی ابزاری برای تشخیص بیماری قلبی و عروقی

به گزارش کارگروه سلامت الکترونیک ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشمندان و زیرمجموعه های فن آوری سلامت گوگل، روشی جدیدی برای ارزیابی خطر ابتلا به بیماری قلبی با استفاده از یادگیری ماشین کشف کرده اند.هوش مصنوعی گوگل با تجزیه و تحلیل اسکن پشت چشم بیماران، احتمال وقوع بیماری قلبی و عروقی را پیش‌بینی کند. نرم افزار این شرکت میتواند اطلاعات دقیق، از جمله سن فرد، فشار خون و اینکه آیا آنها دخانیات مصرف می کنند یا خیر محاسبه کند. پس از آن می تواند با تقریبا بالایی به عنوان یکی از روش های پیشرو امروزه برای پیش بینی خطر ابتلا به بیمارهای قلبی و عروقی مورد استفاده قرار گیرد.

این الگوریتم به طور بالقوه باعث می شود که پزشکان سریعتر و آسان تر برای تحلیل خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی بیمار اقدام کنند، و دیگر که آزمایش خون لازم نیست. اما، قبل از اینکه بتوان آن را در یک محیط بالینی مورد استفاده قرار داد، این روش باید به طور کامل تست شود.

برای آموزش الگوریتم، دانشمندان گوگل استفاده از یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل مجموعه داده های پزشکی که شامل اسکن چشم و همچنین داده های پزشکی عمومی برای 300،000 بیمار را استفاده کردند، سپس اطلاعات جهت یادگیری ماشین همراه با تجزیه تحلیل اطلاعات و الگوها مرتبط بین نشانه های اسکن چشم با با معیارهای مورد نیاز برای پیش بینی خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی به ماشین داده شد.

محققان روش خود را این گونه توضیح دادند: یک الگوریتم هوش مصنوعی اسکن چشم را ارزیابی می‌کند و پس از پالایش مدل آن با یادگیری ماشین می‌تواند عوامل ابتلا به بیماری قلبی عروقی مانند سن، جنس و فشار خون را پیش‌بینی کند.  این الگوریتم می‌تواند تجزیه و تحلیل ساده‌تر و سریعتر با دقت بالایی فراهم کند. 

هنگامی که با تصاویر شبکیه دو بیمار، که یکی از آنها از بیماری قلب و عروقی حدود پنج سال رنج میبرد و دیگری این بیماری را نداشت الگوریتم گوگل توانست  با تقریب70 درصد تشخیص دهد کدامیک بیمار است این، و این تحقیق راه را به سوی یک مسیر جدید مبتنی بر هوش مصنوعی برای کشفهای علمی نشان می دهد. زیرا در حالی که اکثر الگوریتم های پزشکی برای تکرار ابزار تشخیصی موجود (به عنوان مثال برای شناسایی سرطان پوست) ساخته شده اند، این الگوریتم روش های جدیدی را برای تجزیه و تحلیل داده های پزشکی موجود پیدا کرده است. با اطلاعات کافی، امید است که هوش مصنوعی بتواند بینش کاملا پزشکی جدید را بدون دخالت انسانی ایجاد کند.

تهیه خبر:

روابط عمومی ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

کارگروه سلامت الکترونیک

منبع:

 

 https://www.theverge.com/2018/2/19/17027902/google-verily-ai-algorithm-eye-scan-heart-disease-cardiovascular-risk


٠٩:٤٥ - 1396/12/02    /    شماره : ٣٢٠٩٢    /    تعداد نمایش : ٣٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir