پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منو برگه ای 
اخبار > سمینار مقاوم‌سازی مراکزداده در برابر زلزله برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

به همت ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی

سمینار مقاوم‌سازی مراکزداده در برابر زلزله برگزار می‌شود

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛  خوشبختانه مهندسی زلزله یکی از دانش‌های توسعه‌یافته بوده و راهکارهای آزمون شده‌ای را برای مقاوم‌سازی مراکز داده که حیاتی‌ترین رکن خدماتی و اطلاعاتی جوامع امروزی است تقدیم کرده است، در راستای اقدامات صورت گرفته ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی، اقدام به برگزاری سمینار یک روزه، مقاوم‌سازی مراکز داده در برابر زلزله کرده است.
پدیده طبیعی زلزله و تبعات آن از دیرباز موجب نگرانی نوع بشر و بعضاً عامل اختراعات و منشأ تصمیماتی نیز بوده است. اما در جهان امروز دامنه اثرات زمین‌لرزه فراتر از محدوده جغرافیایی محل رخداد است و ممکن است سلسله بحران‌های ثانویه ناشی از زمین‌لرزه از قبیل قطع ارتباطات، قطع شبکه‌های اطلاعاتی، سیستم‌های بانکی، سامانه‌های حمل‌ونقل و سیستم‌های قضایی و انتظامی، سامانه‌های مدیریت منابع سوخت و انرژی، پست و ابزارهای احراز هویت و مالکیت به‌مراتب فاجعه‌بارتر از زمین‌لرزه باشد. 
مهندس امیلینو ساپینا" EMILIO SAPIN" ، کارآفرین و متخصصین حوزه مقاوم‌سازی مراکز داده، سازنده تجهیزات برای شرکت  SCHNEIDER ELECTRIC و مدیر اجرایی شرکت  SECURE TECHNICAL ROOMS  از سخنرانان اصلی این سمینار یک‌روزه به شمار می‌روند.
بر اساس این گزارش، با حمایت ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی، سمینار مقاوم‌سازی مراکز داده در برابر زلزله در تاریخ 24 دی‌ماه از ساعت 8 تا 12 در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود. 


١٤:١٨ - 1396/10/20    /    شماره : ٣٠٦٥٨    /    تعداد نمایش : ٤٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir