پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منو برگه ای 
اخبار > راه اندازی شبکه نوآوری در کشور و کاهش فساد و رانت با توسعه ICT


  چاپ        ارسال به دوست

معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

راه اندازی شبکه نوآوری در کشور و کاهش فساد و رانت با توسعه ICT

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ما همگی در جبهه ای مقابل اقتصاد نفتی، در حال مبارزه هستیم، گفت: با وجود اقتصاد نفتی ، فرهنگ نادرستی در کشور شکل گرفته است که باید تلاش کنیم این تفکر اصلاح شود.

وی با تاکید بر اینکه از پژوهش و تولید دولتی محصول مناسبی به دست نمی آید ، خاطر نشان کرد : پژوهش ، نوآوری و خلاقیت در بخش خصوصی با انگیزه انجام می شود و نتیجه می دهد و باید بخش دولتی فضا را برای فعالیت این بخش آماده کند.

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی ما در کشور آموزش است؛ افزود: باید طوری برنامه ریزی شود که ما به طور مستمر در حال آموزش و یادگیری باشیم و اگر بتوانیم این الگو را در کشور پیاده سازی کنیم، می توانیم به موفقیت دست یابیم.ستاری از راه اندازی شبکه نوآوری در کشور خبر داد و افزود : با راه اندازی این شبکه امکان تبادل اطلاعات، ایجاد می ود.

وی همچنین با اشاره به ضرورت توسعه ICTدر کشور ، گفت : توسعه این تکنولوژی در کشور بسیاری از رانت ها و فسادها را از بین می برد.معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به نمونه هایی از هوشمند سازی در حوزه حمل و نقل ، تاکید کرد : در برابر توسعه ICTمخالفت هایی وجود دارد اما توسعه این تکنولوژی فواید بسیاری برای کشور دارد و باید به طور جدی پیگیری شود.


١٧:٣٨ - 1396/07/11    /    شماره : ٢٧٧٦٨    /    تعداد نمایش : ٣٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir