نخستین رویداد تخصصی صنایع معدنی برگزار می‌شود تا کارایی نیروی انسانی بیشتر شود

نخستین هکاتون صنایع معدنی برگزار می‌شود. این رویداد به دنبال ارتقای کارایی نیروی انسانی و توسعه فناوری‌های دیجیتال این حوزه است.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری نخستین هکاتون صنایع معدنی حمایت می کند تا با این کار نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها به حوزه معدن و صنایع معدنی ورود کند. این رویداد توسط شتاب‌دهنده ماینتک و مرکز نوآوری اینوسنتر برگزار می شود.

این رویداد قرار است فضایی شود برای «توسعه استفاده از فناوری‌ اینترنت اشیا، یادگیری ماشینی، واقعیت مجازی، در معادن و صنایع معدنی»، »توسعه و ایجاد نرم‌افزارها و سیستم پردازش داده‌های معدنی آنلاین و آفلاین»، «توسعه فناوری‌های خودکار و کنترل از راه دور در مدیریت بخش های مختلف معدنی و صنایع معدنی» و افزایش امنیت و بهبود کارایی نیروی انسانی تجهیزات و ماشین‌آلات صنایع معدنی با بهره‌گیری از فناوری‌های دیجیتال».

مخاطبان این رویداد «فعالان و علاقه مندان به حوزه برنامه نویسی»، «فعالان و علاقه مندان به حوزه صنایع معدنی، «افراد علاقه مند به حوزه کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار» و «افراد دارای ایده در حوزه تحول دیجیتال و هوشمند سازی صنایع معدنی» هستند.

هکاتون چیست؟ 

هکاتون رویدادی است که در آن جمعی از برنامه نویسان، طراحان گرافیک، مدیران پروژه و طراحان واسط کاربری که درگیر توسعه نرم افزار هستند برای رسیدن به هدف خاصی دورهم جمع می‌شوند. در اکثر موارد، هکاتون‌ها با هدف ایجاد یک نرم افزار کاربردی و مفید رخ می‌دهند.

هکتون فرصتی است که شرکت ها و صنایع به واسطه آن می توانند یک رویداد طوفان فکری غیر مغرضانه ایجاد کنند که در آن راه حل های ممکن را مورد بررسی قرار داده و صاحبان ایده را آموزش دهند، و در نهایت از تخصص دیجیتال آنها برای مشکلات واقعی صنعت بهره مند گردند.

فناوری های دیجیتال، تجزیه و تحلیل داده ها و اتوماسیون همراه با یکپارچه سازی، فرصت های هیجان انگیزی برای صنعت معدن ایجاد کرده اند. این فناوری ها کمک شایانی به بهبود نتایج ایمنی و محیطی، افزایش بهره وری، ارتقاء چرخه زندگی تجهیزات، کاهش ریسک اکتشاف و غیره کرده اند.

مهلت ثبت‌نام در این رویداد که با هدف به کارگیری فناوری‌های نوظهور در صنایع معدنی و حرکت صنعت به سمت تحول دیجیتال برگزار می‌شود تا 19 خردادماه سال جاری است.

کلمات کلیدی
//isti.ir/Zocq