ربع رشیدی به دور هشتم رسید

سال 84 بود که ایده برگزاری نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی به ثمر نشست و نخستین دوره آن با عنوان نمایشگاه فناورهای پیشرفته ایران Hi-tech و با حضور 159 طرح فناورانه برگزار شد. امسال با استفاده از تجارب پیشین، دور هشتم آن برگزار می‌شود.

دوره هشتم نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی با تمرکز بر تجاری‌سازی فناوری و در 18 بخش تخصصی، با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 22 تا 25 آبان‌ماه سال جاری در تبریز برگزار می‌شود.

کمک به تجاری‌سازی فناوری‌ها، بسترسازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و فناوری تا کسب‌وکار، شناسایی و معرفی نوآوری‌ها و اختراعات فناورانه و طرح‌ها و ایده‌های دانش‌محور، معرفی توانمندی پژوهشی و فناوری و بسترسازی برای کاربردی کردن آنها و معرفی نیازمندی‌های فناورانه نهادها، دستگاه‌ها و بنگاه‌های تولیدی و خدماتی از جمله اهداف برگزاری این رویداد فناورانه است.

همچنین ایجاد ارتباط بین دانشگاهیان و فناوران با بخش‌های مختلف اقتصادی و اجرایی، گسترش همکاری‌های فناورانه منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی، ایجاد فضای مناسب کسب‌وکار با نخبگان علمی و فناوری و شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان، جذب سرمایه‌گذاری (داخلی و خارجی) برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان و افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان از دیگر اهداف آن است.

امکان معرفی و عرضه پروژه یا محصول فناورانه به بازار هدف و احتمال فروش، آشنایی با نهادها و موسسات حمایتی از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، امکان آشنایی و تعامل با شبکه فناوران و کسب‌وکارهای مرتبط، استفاده از کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی،  تعامل با فناوران و صاحبان شرکت‌های خارجی حاضر در نمایشگاه، امکان آشنایی فناوران و صاحبان ایده با چالش‌ها و نیازمندی‌های بخش‌های تولید، صنعت و خدمات از جمله مزایای شرکت در این رویداد فناورانه است.شایان ذکر است این ستاد برای طرح های برتر 3 حوزه اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و بلاکچین جایزه و حمایت ویژه ای در نظر گرفته است. افراد برگزیده طبق ارزیابی داوران نمایشگاه زیر نظر ستاد انتخاب خواهند شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http://rinotex.irمراجعه کنند.

کلمات کلیدی