یک هیات تجاری و فناور عازم افغانستان می‌شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس یک هیات تجاری و فناور، فروردین ماه سال 99 میهمان همسایه شمال شرق کشور می‌شود. در این سفر سه روزه به افغانستان، بازار محصولات دانش‌بنیان ایرانی در این کشور توسعه می‌یابد و روابط تجاری بین دو کشور روند رو به رشدی خواهد یافت.

افغانستان کشوری است با ظرفیت‌های بالای اقتصادی که عضویت این کشور در سازمان تجارت جهانی، مسیر جذب سرمایه‌های خارجی به این کشور را کوتاه‌تر کرده است. استفاده از این ظرفیت اقتصادی برای ایران یک فرصت خوب و مغتنم است.

با توجه به این‌که افغانستان یکی از کشورهایی است که در شرایط تحریم می‌تواند شریک تجاری خوبی برای ایران باشد، توسعه روابط تجاری و فناورانه با این کشور مسیر خوبی برای بازارسازی محصولات و خدمات دانش بنیان‌های ایرانی خواهد بود.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری 18 تا 20 فروردین ماه سال 99 به همراه یک هیات تجاری و فناور به این کشور سفر می‌کند. دانش‌بنیان‌های حاضر در این سفر هم با حضور در نشست‌های رودررو با شرکت‌های متناظر خود، بازار محصولاتشان در این کشور را توسعه می‌دهند.

این سفر سه روزه با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی صورت می‌گیرد.

دانش‌بنیان‌های علاقه‌مند به حضور در این سفر تجاری می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.tesc.ir مراجعه کنند.

کلمات کلیدی

تصاویر

 ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان
//isti.ir/ZU23