کارآفرینان حوزه هوش مصنوعی و داده دستاوردهای خود را ارائه می‌دهند

برگزاری رویداد «ویتا» با حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فرصتی برای ارائه دستاوردهای متخصصان در حوزه هوش مصنوعی و داده فراهم کرده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هوش مصنوعی و کلان داده ها حوزه هایی تحول آفرین در دنیای امروز محسوب می شوند و محققان در کشورهای مختلف مشغول فعالیت برای توسعه این حوزه ها هستند. در این راستا رویداد کارآفرینانه «ویتا» توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود. سازمان اسناد و کتابخانه ملی بزرگترین پایگاه اطلاعاتی کشور است و با برگزاری این رویداد منابع خود را در اختیار علاقمندان به کارآفرینی و فناوری به خصوص در حوزه هوش مصنوعی و داده قرار می دهد تا موقعیتی برای ایجاد کسب و کارهای نوین خلق شود.

 

طرح های ارسال شده توسط کارآفرینان پس از بررسی توسط داوران ارزیابی و در نهایت 30 طرح برتر برای رویداد اصلی برگزیده می شوند. این رویداد دارای یک دوره پیش شتابدهی است که از 14 تیرماه سال جاری آغاز می شود و علاقمندان می توانند برای حضور در آن ثبت نام کنند. برگزاری رویداد اصلی در 27 و 28 تیرماه و 3 و 4 مرداد ماه است. در مدت زمان برگزاری کارگاه های جانبی در زمینه هوش مصنوعی، داده و توسعه کسب و کارها با حضور مربیان متخصص برگزار می شود. در نهایت نیز در 11 مرداد ماه تیم های حاضر دستاورد نهایی خود را ارائه می دهند. 

خرید محصول نهایی توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی، حضور در دوره شتاب دهی نوین تک و جذب سرمایه برای ادامه فعالیت تیم ها و ایجاد بستر همکاری خروجی حضور در این رویداد است.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت رویداد به نشانی www.vitaevent.ir مراجعه کنند.

کلمات کلیدی

تصاویر

 ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان
//isti.ir/ZU91