در روزهای قرنطینه چه کنیم؟

سال 98 آخرین ثانیه‌هایش را سپری می‌کند و چند روزی بیشتر به آغاز سال نو نمانده است. سالی که شروعی متفاوت و ناآشنا برای مردم دارد. قرار است سال 1399را قرنطینه خانگی آغاز کنیم. روزهای بهاری که قرار است در خانه بمانیم تا سلامت بمانیم.

پایان سال 98 را در شرایطی سپری می‌کنیم که خط مقدم علمی و فناوری کشور درگیر یک جنگ تمام عیار با ویروسی کشنده هستند. جنگی سخت و طاقت‌فرسا که قرار است ما را قوی‌تر و مصمم‌تر از قبل کند. قرار است ویروس کرونا بهانه‌ای شود برای اثبات توانمندی‌های علمی جوانانمان به مردم و دنیا.

توانمندی‌ها و ظرفیت‌های علمی و فناورانه‌ای که در بستر زیست‌بوم فناوری و نوآوری گل کرده و رایحه خوش آن به زندگی مردم رسوخ کرده است. توانایی‌هایی در دل دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ‌ها که می‌خواهند یاریگر روزهای سخت مرم باشند.

در این میان وظیفه مردم هم همراهی و هم‌گامی با این سربازان سلامتی است. همراهی که با ماندن در خانه و محافظت از خود و خانواده در برابر شیوع بیماری کرونا معنا می‌یابد. روزهایی که شاید برایمان سخت باشد اما می‌توانیم با انتخابی درست، نوع سالم و بی عارضه‌ای از خرید و تفریح را به خودمان و خانواده‌هایمان هدیه دهیم و از ملال این روزهایمان بکاهیم.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم تلاش کرده است تا با انتشار اسامی دانش‌بنیان‌های خدمات آنلاین به مردم کمک کند تا در روزهای قرنطینه خانگی مایحتاج خود را بدون نیاز به مراجعه حضوری تامین کنند.

شاید این کار کمک کوچکی باشد برای مردمی که با ماندن در خانه‌های خود دست یاری نظام سلامت و علمی و فناوری کشور را می فشارند تا هر چه زودتر از شر این ویروس ناخوانده جهانی خلاص شویم. باشد که روزهای بهاری 1399 را با امید به آینده‌ای روشن و ایرانی توسعه یافته سپری کنیم.

 

از این‌جا می‌توانید فهرستی از خدمات آنلاین در حوزه‌های مختلف را مشاهده و  از طریق این‌لینک نیز می‌توانید با کسب اطلاعات تکمیلی درباره استارتاپ‌های خدماتی، نیازهایتان را در ایام قرنطینه از طریق این کسب‌وکارها تأمین کنید.

کلمات کلیدی

تصاویر

 ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان
//isti.ir/ZrC3