معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

از توسعه «ناحیه‌های نوآوری» حمایت می‌کنیم

سورنا ستاری با بیان این‌که "نیاز است در کشور نواحی نوآوری توسعه یابد" بر عزم جدی معاونت علمی و فناوری در افزایش تعداد این نواحی تاکید کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین افتتاحیه مرکز نوآوری کسب و کار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران گفت: گسترش نواحی نوآوری در تهران را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم و برای این کار با شهرداری تهران نیز مذاکراتی داشته‌ایم.

ستاری ادامه داد: البته رسیدن به تفاهمات در این زمینه زمان بر است اما دید مثبتی نسبت به موفقیت در این عرصه وجود دارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افزود: امیدواریم شتابدهنده‌های خوبی در این حوزه از محیط‌های دانشگاهی بیرون بیاید و بتوانیم نواحی نوآوری را در کل کشور توسعه دهیم.

مرکز نوآوری کسب و کار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به عنوان یک پلتفرم انتقال دانش از دانشگاه به صنعت فعالیت خواهد کرد و ایده های خلاق دانشجویان دانشگاه تهران به کمک تامین نیازهای فناورانه کشور می آید.

دانشجویان خلاق می توانند با استقرار در «مرکز نوآوری کسب و کار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران»، ایده‌های نوآورانه خود را شش ماه تا یک سال پرورش دهند و در نهایت برای تجاری‌سازی محصول خود اقدام کنند.


 

این مرکز برای استقرار 25 تیم نوآور ظرفیت دارد، با حمایت از تیم‌های مستقر و معرفی به سرمایه‌گذاران، فرآیند تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه را شتاب می دهد.

کلمات کلیدی

تصاویر

 ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان