ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فرصتی فناورانه برای ارتقای توانمندی‌های هوش مصنوعی فراهم شد

فرصتی فناورانه برای ارتقای توانمندی‌های هوش مصنوعی فراهم شد

زمستان امسال برای مستعدان و علاقه‌مندان به هوش مصنوعی فرصتی فناورانه فراهم شده است تا توانمندی‌های خود را پرورش دهند و به بازار معرفی کنند. دوره حضوری، آنلاین و رایگان زمستانه هوش مصنوعی، چهارم دی‌ماه امسال با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز ملی توسعه مهارت‌های اقتصاد دیجیتال و توسط مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت آغاز می‌شود. این دوره با هدف جذب افراد مستعد و پرورش توانایی‌های آن‌ها برای ورود به بازار کار هوش مصنوعی برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فراخوان دریافت پیشنهاد  شرکت ها و مراکز علمی جهت تولید سامانه زیر نویس خودکار فیلم های آموزشی

فراخوان دریافت پیشنهاد شرکت ها و مراکز علمی جهت تولید سامانه زیر نویس خودکار فیلم های آموزشی

هدف از تولید این سامانه، طراحی و آماده ­سازی نرم‌افزار تولید زیرنویس برای فیلم­های آموزشی به زبان فارسی برای توسعه امکان استفاده از این ابزار آموزشی برای افراد ناشنوا و کم‌شنوا و نیز سایر افراد دارای ناتوانی‌های جسمی و ذهنی است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دگرگونی اقتصاد دیجیتال؛ زیست‌بوم اینترنت اشیا را توسعه دهیم

دگرگونی اقتصاد دیجیتال؛ زیست‌بوم اینترنت اشیا را توسعه دهیم

اینترنت اشیا یکی از پایه‌های اصلی انقلاب صنعتی چهارم است. موضوعی که بهانه برگزاری یک دوره آموزشی بین‌المللی شده است. دوره‌ای با عنوان توسعه زیست‌بوم اینترنت اشیاء که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ربع رشیدی به دور هشتم رسید

ربع رشیدی به دور هشتم رسید

سال 84 بود که ایده برگزاری نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی به ثمر نشست و نخستین دوره آن با عنوان نمایشگاه فناورهای پیشرفته ایران Hi-tech و با حضور 159 طرح فناورانه برگزار شد. امسال با استفاده از تجارب پیشین، دور هشتم آن برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان توسعه برنامه‌نویسی موبایل؛ ایده‌پردازان با هم رقابت می‌کنند

توسعه برنامه‌نویسی موبایل؛ ایده‌پردازان با هم رقابت می‌کنند

ماراتونی برای برنامه نویسان تلفن همراه در حال برگزاری است. مسابقه‌ای که ایده‌پردازان را به رقابت با یکدیگر دعوت کرده است. در این مسابقه فناورانه تیم‌های برنامه‌نویس، گرافیست و ایده‌پرداز، توانایی‌های خود را محک می‌زنند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تحول دیجیتال صنعت فولاد کشور کلید خورد

تحول دیجیتال صنعت فولاد کشور کلید خورد

رویداد استارتاپی صنعت هوشمند فولاد، با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و توسط پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با حمایت مجتمع فولاد مبارکه اصفهان، ایریسا برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مدرسه تابستانی علم و فناوری  با موضوع "اقتصاد دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم" برگزار می شود

مدرسه تابستانی علم و فناوری با موضوع "اقتصاد دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم" برگزار می شود

مدرسه تابستانی سیاستگذاری علم و فناوری انجمن مدیریت فناوری و نوآوری ایران با موضوع "اقتصاد دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم" با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی و با میزبانی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار می شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان همایش اقتصاد دیجیتال و اشتغال برگزار می‌شود

همایش اقتصاد دیجیتال و اشتغال برگزار می‌شود

مهرماه امسال میزبان بزرگ‌ترین رویداد اقتصاد دیجیتال در کشور است. سالی که به واسطه بروز بیماری کرونا اقدامات و طرح‌های دیجیتالی شتاب بیشتری گرفته است، بزرگ‌ترین رویداد اقتصاد دیجیتال هم برگزار می‌شود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این رویداد حمایت کرده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فناوری‌های با ارزبری بالا را بومی‌سازی می‌کنیم

فناوری‌های با ارزبری بالا را بومی‌سازی می‌کنیم

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کمک متخصصان و دانش‌بنیان‌های کشور در تلاش است تا فناوری‌های پیچیده‌ای که برای خرید آنها از دیگر کشورها ارز زیادی صرف می‌شود را بومی‌سازی و در اختیار مخاطبان قرار دهد.

//isti.ir/XUy