ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تمدید فراخوان حمایت از شرکت‌های  باگ بانتی با هدف توسعه بازار و فعالیت متخصصین امنیت اطلاعات

تمدید فراخوان حمایت از شرکت‌های باگ بانتی با هدف توسعه بازار و فعالیت متخصصین امنیت اطلاعات

ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، قصد اجرای یک برنامه حمایتی از پلتفرم‌های باگ بانتی (جایزه به ازای کشف آسیب پذیری) با هدف توسعه بازار و افزایش تجربه متخصصین امنیت اطلاعات کشور دارد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تمدید فراخوان دریافت پیشنهاد شرکت‌ها جهت تحقیق و توسعه محصولات حوزه جلوگیری از نشت داده‌ها

تمدید فراخوان دریافت پیشنهاد شرکت‌ها جهت تحقیق و توسعه محصولات حوزه جلوگیری از نشت داده‌ها

مرکز فناوری‌های نوظهور ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طرح‌های فناورانه جهت تولید محصولات حوزه جلوگیری از نشت داده‌ها در قالب اعطاء تسهیلات بلاعوض و وام حمایت می‎کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فراخوان دریافت پیشنهاد  شرکت ها و مراکز علمی جهت تولید سامانه زیر نویس خودکار فیلم های آموزشی

فراخوان دریافت پیشنهاد شرکت ها و مراکز علمی جهت تولید سامانه زیر نویس خودکار فیلم های آموزشی

هدف از تولید این سامانه، طراحی و آماده ­سازی نرم‌افزار تولید زیرنویس برای فیلم­های آموزشی به زبان فارسی برای توسعه امکان استفاده از این ابزار آموزشی برای افراد ناشنوا و کم‌شنوا و نیز سایر افراد دارای ناتوانی‌های جسمی و ذهنی است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان کرمی: شرکت‌های خلاق در 9 حوزه مجوز می‌گیرند

کرمی: شرکت‌های خلاق در 9 حوزه مجوز می‌گیرند

زیست بوم فناوری و نوآوری در حوزه‌های گوناگون روز به روز در حال توسعه و گسترده‌تر شدن است. بازیگران آن نیز با تمام تلاش فعالیت خود را توسعه می‌دهند. صنایع نرم و خلاق یکی از این نقش‌آفرینان این زیست بوم هستند. در ابتدای راه تعداد شرکت‌های خلاق احراز صلاحیت شده کمتر از انگشتان دست بود اما با حمایت معاونت علمی و فناوری و همت فعالان حوزه امروز بیش از هزار و صد شرکت خلاق ارزیابی شده و به ثبت رسیده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان سهم تولید دانش در اقتصاد دیجیتال بالاتر رفت

سهم تولید دانش در اقتصاد دیجیتال بالاتر رفت

تولید دانش الزامی برای توسعه علوم است. ضرورتی که تنها به کمک تربیت نیروی انسانی متخصص محقق می‌شود به همین دلیل ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقداماتی برای افزایش سهم تولید دانش در فناوری‌های مرتبط با این حوزه دارد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دگرگونی اقتصاد دیجیتال؛ زیست‌بوم اینترنت اشیا را توسعه دهیم

دگرگونی اقتصاد دیجیتال؛ زیست‌بوم اینترنت اشیا را توسعه دهیم

اینترنت اشیا یکی از پایه‌های اصلی انقلاب صنعتی چهارم است. موضوعی که بهانه برگزاری یک دوره آموزشی بین‌المللی شده است. دوره‌ای با عنوان توسعه زیست‌بوم اینترنت اشیاء که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان علوم اسلامی با هوش مصنوعی پیوند می‌خورد

علوم اسلامی با هوش مصنوعی پیوند می‌خورد

هوش مصنوعی دریچه‌ای تازه به سوی دنیای دیجتیال و علوم نوین است. دنیایی با پیچیدگی‌های فناورانه که مزایا و معایب گوناگونی دارد. مثلا این علم نوین شیوه‌هایی ارائه می‌کند که به حل مسائل دشوار یا پرهزینه علوم انسانی می‌انجامد. می‌توان علوم انسانی را با استفاده از این علم روز توسعه داد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان سرما‌یه‌ها به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌آید

سرما‌یه‌ها به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌آید

سرمایه شرکت‌های فناور در حوزه آی‌سی‎‌تی به زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور تزریق می‌شود. این اتفاق با برگزاری رویداد سرمایه‌گذاری آی‌وست (ivest) و با همکاری سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی محقق خواهد شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مدارس با مفاهیم اقتصاد دیجیتال عجین می‌شود

مدارس با مفاهیم اقتصاد دیجیتال عجین می‌شود

ترویج عمومی مفاهیم مرتبط با حوزه اقتصاد دیجییتال موضوعی است که به توسعه شتابان آن کمک می‌کند. مفاهیمی که به ساده‌سازی و توسعه استفاده همه‌گیر این مفهوم فناورانه منجر می‌شود. از جمله گروه‌های هدف در برنامه ترویج و توانمندسازی عمومی اقتصاد دیجیتال، دانش‌آموزان هستند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ربع رشیدی به دور هشتم رسید

ربع رشیدی به دور هشتم رسید

سال 84 بود که ایده برگزاری نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی به ثمر نشست و نخستین دوره آن با عنوان نمایشگاه فناورهای پیشرفته ایران Hi-tech و با حضور 159 طرح فناورانه برگزار شد. امسال با استفاده از تجارب پیشین، دور هشتم آن برگزار می‌شود.

//isti.ir/XBU